
Важливим питанням сьогодення є психоемоційне вигорання, особливо матерів, які перебувають в «декретній відпустці». Що це таке? Не просто звичайна втома, а постійний хронічний стрес.
👥 Суспільство ставить дуже високі вимоги до батьків. Батьки є хорошими, тільки коли вони – успішні, красиві, здорові, спортивні, терплячі, відповідальні, добре заробляють і можуть багато чого купити дитині. Чи це не ідеалізація? Адже батьки – не роботи, що витримають все, а живі люди.
🔻 Що таке емоційне вигорання у мам?
Це стан, при якому жінки, які є матерями, відчувають екстремальне почуття втоми, стресу та виснаження через постійні вимоги та навантаження, пов’язані з роллю матері.
Цей стан може виникнути в результаті довгострокової фізичної та емоційної перенапруги, коли мами відчувають, що вони більше не здатні справлятися з вимогами та очікуваннями, що висуваються до них, як до батьків. Емоційне вигорання у мам може сильно вплинути на їх фізичний та психологічний добробут, а також на якість відносин з дітьми та з оточуючими людьми.
Тому, що «декретна відпустка» – «це не відпустка. Це – робота, навіть більше, ніж робота!”.
🔻 Чому так відбувається?
• високі очікування та стандарти
• велика відповідальність за турботу про дітей
• поєднання ролей: материнство з роботою
Всі ці фактори можуть поєднуватись і робити матерів особливо вразливими перед ризиком емоційного вигорання.
☝🏼 Турбота про власне емоційне та фізичне благополуччя є невід’ємною частиною ролі матері, і вона дозволяє їм бути більш здоровими та щасливими батьками для своїх дітей.
Мами втомлюються не через догляд і спілкування з дітьми, а через величезну відповідальність за них! 🤱🏻
🫂 Бережіть себе та своє психічне здоровʼя! Ви завжди можете звернутися до нашої психологині, Литвин Олександри, яка допоможе підтримувати ваш психоемоційний стан на належному рівні 🙏🏼🤍