18030 м.Черкаси, вул.Чехова, 101
стіл довідок телефон +38 (0472) 71 61 63
E-mail : roddom101@ukr.net

Відділення патології вагітності є одним із структурних підрозділів акушерського стаціонару та забезпечує надання стаціонарних медичних послуг в плановому та ургентному порядку під час вагітності з 22 тижнів вагітності і до пологів.
В відділення поступають цілодобово вагітні за направленням лікаря жіночої консультації, суміжних спеціалістів, по “швидкій допомозі” чи за самозверненням. Показаннями до госпіталізації є акушерські ускладнення чи патологія інших ( не статевих ) органів та систем.
Надання медичної допомоги здійснюється відповідно до заключеного договору з НСЗУ по пакету “медичних гарантій” Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій.
В відділенні проводяться необхідні обстеження, в тому числі ультразвукове та кардіотокографічне, цілодобовий нагляд за станом вагітних та їх плодів, допологова підготовка та підготовка до кесарського розтину та інші процедури і обстеження. Щосереди та за потребою проводяться огляди вагітних терапевтом. В відділенні також працює за сумісництвом офтальмолог.
Наші вагітні пацієнтки мають можливість отримати психологічну підтримку та психологічне налаштування на сприятливий перебіг вагітності, позитивні пологи, профілактику післяпологової депресії та налаштування на грудне вигодовування; отримати знання по внутрішньоутробному розвитку плода, гігієні та харчуванню вагітних, партнерських пологах, контрацепції, догляду за новонародженою дитиною, як на он-лайн так і оф-лайн заняттях психолога, лікарів акушерів-гінекологів та неонатологів.

Серед показів до госпіталізації в відділення патології вагітності є планований кесарів розтин 🏥

Найчастіше – це вагітні з рубцем на матці, неправильним положенням плода (сідничне, ножне, поперечне, косе) та з іншими показами, затвердженими наказом МОЗ України номер 8 від 05.01.2022 р.

📆 Планований кесарів розтин виконується після 39 тижня. Але перед оперативним розпорядженням потрібна певна підготовка, тому вагітна має поступити в відділення заздалегідь. В відділенні вагітній проводять дослідження стану плода, зокрема КТГ, огляд та за показами дообстеження самої вагітної, огляд терапевта, анестезіолога, проводиться консиліум лікарів та визначається дата оперативного розродження. Обов’язковим учасником консиліуму є сама вагітна, яку лікарі детально інформують, обговорюють її конкретну ситуацію та отримують її письмову згоду на операцію. В закладі підтримуються партнерські пологи, тому вагітна отримує також інформацію про участь партнера під час операції кесаревого розтину та в післяопераційному періоді.

Під час операції після вилучення новонародженої дитини, вона контактує спочатку з матір’ю під час операції, а далі вкладається на груди батькові дитини. Як правило, кесарів розтин відбувається під знеболенням шляхом спінальної пункції, тому мати активно приймає участь в розродженні, контактує з немовлям, що є дуже важливим і позитивним моментом 🤱🏼💞

Після операції породіллі медичний персонал надає необхідну медичну допомогу для її швидкої реабілітації після оперативних пологів, набуття практичних навичок догляду за новонародженою дитиною та її адаптацією в періоді новонародженності.
Виписка породіллі здійснюється на 4-5 добу при задовільному стані матері та дитини ✅

Медичний персонал цілодобово здійснює весь об’єм надання необхідної медичної допомоги. З радістю очікуємо на кожну пацієнтку!


Фахівці відділення патології вагітності:

Гаркавенко Ольга Іванівна

Риджаніч Ірина Валентинівна

Ємець Інна Олександрівна

Криворучко Юрій Леонідович

Бондар Ніна Федорівна

Литвин Олександра Володимирівна

Постолака Катерина Федорівна