Щорічно з 1 по 7 серпня проводиться Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я 🤱🏼

Цей тиждень відзначається на честь Декларації «Інноченті», підписи під якою поставили представники урядів багатьох країн, ВООЗ, ЮНІСЕФ та деяких громадських організацій. Щорічно сотні держав, в тому числі і Україна, приєднуються до заходів, спрямованих на популяризацію годування немовлят грудним молоком, а не його замінниками.

Грудне вигодування – це ідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку малюка. Основу грудного молока складають особливі білки, які відрізняються високою біологічною цінністю, легко перетравлюються і всмоктуються. З молоком матері дитині передається більшість захисних антитіл від багатьох хвороботворних бактерій і вірусів.

Основні рекомендації ВООЗ та ЮНІСЕФ щодо грудного вигодовування:
– забезпечити виключно грудне вигодовування протягом перших шести місяців з народження;
– забезпечити контакт «шкіра до шкіри»;
– якнайшвидше почати грудне вигодовування, найкраще – протягом першої години життя дитини;
– забезпечити перебування матері та новонародженої дитини в одній палаті 24 години на добу, щоб матір змогла годувати дитину «на вимогу» (тобто так часто, як хоче дитина, вдень і вночі);
– не використовувати жодних сумішей, пляшечок, сосок чи пустушок, якщо можливе виключно грудне вигодовування;
– поступово вводити прикорм, починаючи з шести місяців, але продовжувати грудне вигодовування до досягнення дитиною віку двох років і старше.

🔷 Наш пологовий будинок з 2001 року має статус “Лікарні, доброзичливої до дитини” і всебічно підтримує традиційне природне грудне вигодовування. Тому в нас систематично проводиться навчання вагітних, їх родичів та медичного персоналу з питань підтримки грудного вигодовування.

Робимо світ кращим разом та бережемо здоров‘я нації! 💙💛