“Болюча тема”!!!
Не варто використовувати пустушку під час Грудного вигодовування! “Дурник” (пустушка, соска) має декілька негативних впливів і це треба розуміти.
Ще в пологових залах одразу після народження ми вчимо дитину правильно прикладатися до грудей, відкривати широко ротик, щоб вона захопила сосок разом з ареолою. З іншого боку, коли пропонують пустушку, дитина змінює захват груді в гіршу сторону, бере лише сосок, що порушує механізм смоктання.
Також пустушка дозволяє рідше прикладати дитину до грудей і годування на вимогу зникає. На вимогу, це коли дитина проявляє почуття голоду і одразу прикладається (висовує язичка, тягне ручки до ротика), а з пустушкою в роті вона цього робити не може.
Дитина рідше прикладається до грудей, відповідно менше висмоктує молока, що призводить до зниження лактації та ризику недобору ваги.
А найгірше, коли дитина починає відмовлятися від грудей, бо вона вже звикла до пустушки і обирає її, а не груди мами. Дуже неприємний стан, коли у жінки є молоко, воно тече, дитина смокче на приплив, потім вигинається кричить, їй дають соску, підкачують і дитина заспокоюється. А “задне-жирне” молоко, від якого дитина гарно набирає вагу, не потрапляє до її організму.
Тому оцініть всі наслідки зв’язані зі смоктанням пустушки і зробіть вірний вибір в сторону лактації задля здоров’я вашої дитини. Остерігайтесь розрекламованих девайсів, які можуть нашкодити виключно грудному вигодовуванню.